Eiropas motociklu tirgus 2026: +14,6% deviņos mēnešos
Eiropas piecos lielākajos tirgos 2026. gada janvārī–septembrī reģistrēti 944 129 jauni motocikli. Tajā pašā periodā 2025. gadā bija 823 653, tātad pieaugums ir 14,6%. Datus 28. oktobrī publicēja Eiropas motociklu ražotāju asociācija ACEM.
Visi pieci tirgi aug, bet tempi ļoti atšķiras: Vācijā +24,1%, Francijā tikai +4,8%. Pirmajā pusgadā kopējais pieaugums bija 16,8%, tāpēc jūlijs–septembris bijis lēnāks.
Visi pieci tirgi aug, bet Vācija un Spānija atstāj Franciju un Itāliju aiz sevis
Itālija ir lielākais tirgus: 313 095 reģistrācijas, +10,9%. Otrā ir Spānija ar 221 236 (+20,9%), kas pēc apjoma apsteidz gan Vāciju, gan Franciju.
Vācijā reģistrēti 173 947 motocikli (+24,1%) — tas ir straujākais pieaugums no pieciem tirgiem. Francijā ir 151 737 (+4,8%), Lielbritānijā — 84 114 (+14,6%).

Jūlijā–septembrī pieaugums palēninājies līdz aptuveni 10,5%
Pirmajā pusgadā piecos tirgos reģistrēti 636 490 motocikli (+16,8%). Deviņos mēnešos — 944 129. Starpība, 307 639, ir trešais ceturksnis.
Pērn šajā ceturksnī bija 278 526 reģistrācijas (823 653 mīnus 545 127), tātad pieaugums ir aptuveni 10,5%. Šis ir mūsu aprēķins; ACEM ceturkšņa rādītāju nepublicē.
Palēninājums redzams visās valstīs. Kumulatīvais pieaugums no pusgada līdz deviņiem mēnešiem: Vācijā 27,6% → 24,1%, Spānijā 23,6% → 20,9%, Itālijā 13,2% → 10,9%, Lielbritānijā 15,8% → 14,6%, Francijā 6,4% → 4,8%.

ACEM 2025. gadu raksturo kā paredzētu tirgus korekciju pēc Euro 5+ pārejas. Toreiz piecos tirgos reģistrēti 1 002 848 motocikli, par 12,9% mazāk nekā 2024. gadā, kad rādītājus būtiski paaugstināja krājumu reģistrācijas pirms jaunā emisiju standarta.
Mopēdu tirgus aug lēnāk: +7% sešos tirgos
Sešos monitorētajos tirgos (Beļģija, Francija, Vācija, Itālija, Nīderlande, Spānija) reģistrēti 118 544 mopēdi, pērn — 110 811 (+7%). Visstraujāk aug Vācija (14 881; +16,2%) un Itālija (12 613; +14,8%).
Francija ir lielākais mopēdu tirgus (38 130), bet pieaugums tur ir tikai 0,3%. Nīderlandē pusgadā bija kritums par 5,4%, deviņos mēnešos jau +3,6% (20 084).
ACEM ģenerālsekretārs Antonio Perlots norāda, ka gan parasto, gan elektrisko motociklu reģistrācijas ir ievērojami virs 2019. gada līmeņa. Pusgadā pārsvars pret 2019. gadu bija 27%.
Datu avoti un piezīmes
- Motocikli: ACEM monitorētie pieci tirgi — Francija, Vācija, Itālija, Spānija un Lielbritānija. Tie kopā ir ap 80% no ES un Lielbritānijas motociklu reģistrācijām. Latvija šajos datos nav iekļauta.
- Mopēdi: Beļģija, Francija, Vācija, Itālija, Nīderlande, Spānija (ap 80% no ES un Lielbritānijas mopēdu reģistrācijām); iekļauti L1eB un L2e, dažās valstīs iespējams arī L1e-A.
- Periods: 2026: jan.–sept. salīdzināts ar 2025: jan.–sept.; pusgads — jan.–jūn.
- ACEM nepublicē 2025. gada rādītājus pa valstīm, tāpēc rakstā izmantoti tikai publicētie procenti un kopsummas. Trešā ceturkšņa pieaugums (apm. 10,5%) ir aprēķināts no ACEM kopsummu starpības.
- ACEM nav atsevišķu datu par elektriskajiem motocikliem.
- Avoti: ACEM, jan.–sept. 2026, ACEM, jan.–jūn. 2026, ACEM, 2025. gads, ACEM jaunumi.
